Felnőtt tartalom!

Elmúltam 18 éves, belépek Még nem vagyok 18 éves
Ha felnőtt vagy, és szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot.

A belépéssel elfogadod a felnőtt tartalmakat közvetítő blogok megtekintési szabályait is.

kapcsolat: nakiakiraly921@gmail.com

10 tipp iskolakezdésre: spóroljon pénzt, időt és energiát!

2013.08.20. 09:50

A spórolásra a legjobb megoldás a kevesebb vásárlás. Ez az elv jól alkalmazható az iskolakezdésre való felkészüléskor, hiszen szinte minden háztartásban megtalálhatók olyan eszközök, mint az olló, a vonalzó, a radír, stb., amelyekből felesleges még egy garnitúrát venni. Ha otthon jól felkészül, a vásárlás során sok stressztől kímélheti meg magát, emellett pedig időt és pénzt spórolhat!

1. Kezelje kritikával a listát!

A tanév elején - főleg első évben - az iskolák hajlamosak kilométer hosszú listákat kiadni arról, hogy mire lesz szüksége a gyerekeknek. Természetesen a listán szereplő eszközök legtöbbje valóban nélkülözhetetlen, de valóban szüksége van egy 6-7 éves gyereknek zsírkrétára, színes ceruzára, filctollra, festékre, színes papírra, ráadásul egyszerre? Ajánlott ezeket a listákat kritikusan kezelni, ha később mégis szükség lesz a kihúzott eszközökre, pótolni még lehet, nem beszélve arról, hogy tanév közepén még akár olcsóbban is hozzá lehet jutni. A túl sok termék megvásárlásának az is a hátránya, hogy a tanteremben nem fog elférni, mindennap bevinni az összes eszközt pedig lehetetlen.

2. Kezdje otthon a vásárlást!

Mielőtt elindul a család a nagy vásárlásra, ajánlatos előbb körülnézni, mi az ami már van otthon és nem kell újra megvenni. Nem kell minden évben mindenből újat venni, érdemes a korábban vásárolt termékeket, eszközöket újrahasznosítani.

3. Vegyen használt könyvet, és adja tovább!

Hasonló a helyzet könyvekkel is, célszerű először otthon körülnézni, esetleg ismerősöket megkérdezni arról, hogy megvan-e nekik a könyvlistáról néhány, kölcsön tudják-e adni, vagy a könyvvásárlás előtt megnézni a közeli könyvtárak kínálatát. Remek lehetőség a használt tankönyvek vásárlása, sőt később eladása is, ezt megteheti több weboldalon vagy antikváriumokban. Ez a megoldás nem csak pénztárcabarát, de az újrahasznosítás szempontjából sem utolsó.

4. Tervezze meg előre a költségeket!

Miután átnéztük, hogy mire van feltétlenül szükség, és mi az ami már megvan, állapítsunk meg egy költségkeretet. Nézzünk utána, mit hol érdemes megvenni és ügyeljünk arra, hogy a jelentős árkülönbségeket a minőség nem feltétlenül indokolja, így ajánlott előre informálódni az árakról, termékekről.

5. Figyelje a kupon akciókat!

Már Magyarországon is egyre gyakoribb a kuponozás, és az iskolakezdés előtti időszakban is sok ilyen jellegű kedvezménnyel találkozhatunk a facebookon, twitteren, vagy bárhol az interneten, sőt akár a reklámújságokban is. Nézze át őket, hátha talál hasznosat!

6. Készítsen bevásárlólistát!

Az eddigieket figyelembe véve készítsük el saját bevásárlólistánkat, akár kiegészítve a kinézett boltokkal. Ezzel megkönnyíthetjük, felgyorsíthatjuk a vásárlást.

7. Nézzen jól körül több boltban is!

Az, hogy előre tájékozódott az árakról, már sokat segíthet és célzottan mehet egy-egy boltba, de menet közben is szerezhet új információkat. A boltok versengenek pénzéért, miért ne használná ezt ki!? Ne feledje, csak mert egy kereskedő azt szeretné, hogy mindent nála vegyen meg, nem azt jelenti, hogy meg is kell tennie. Vegye meg, ami olcsóbb, mint máshol, aztán menjen nyugodtan tovább!

8. Vásároljon csomagban!

Bár épp az ötös tipp ellenkezőjének tűnik, de érdemes megfontolni: gyakran ugyanis csomagban éri meg megvenni az írószereket. Augusztusban a legtöbb boltban megjelennek az iskolakezdéshez szükséges eszközök, ezek között például a tollak, ecsetek, füzetek gyakran csomagban olcsóbban kaphatók. Ha megengedheti magának, vásároljon be az évre, mert csomagban kedvezőbb lehet!

9. Tegyék egyénivé a füzeteket!

A füzetek kiválasztásakor sokat lehet spórolni, sokszor ugyanis egy-egy füzetborító háromszorosra-négyszeresre dobja meg az árat - lehet, hogy jobban megéri az olcsóbbat választani, és bekötni csomagolópapírral vagy bármilyen képpel, ezt akár a gyerekek bevonásával is megteheti, jó közös program, és így nagyobb becsben lesz tartva az egyéniségéhez igazított füzet.

Óvatosnak kell lenni azonban, mert az ár nem minden: hasznos megnézni a lapok számát, mert gyakran így spórolnak a gyártók, és a papír minősége sem utolsó szempont.

10. Csomagoljon uzsonnát!

A zsebpénz mellett vagy helyett ajánlott a gyerekeknek otthon ételt, italt csomagolni. Ennek amellett, hogy olcsóbb, az az előnye is megvan, hogy tudjuk mit eszik a gyerek, és nem kell attól félni, hogy gumicukorra költi a pénzt. A menzának nincs valódi alternatívája, hiszen meleg ételt az iskolában másképp nehéz elérni, de ha a menüről előre informálódik és tudja, hogy az adott napon a gyermeke biztos nem fogja megenni az ebédet, csomagoljon több szendvicset, így nem kell ráerőltetni amit nem szeret, és nem is marad éhen.

A bejegyzés trackback címe:

https://nakiakiraly.blog.hu/api/trackback/id/tr735467734

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása